Kam za přírodou?

 

 

Home

 Kde nás najdete ?

Vesnička Dobrá Voda leží vklíněna v malebném údolí mezi vrchy Zdeňkov a Sv. Jáchym se stejnojmenným kostelíkem. Z jedné strany se vesnice dotýká břehu Hamerského rybníka, ze strany druhé je ohraničena hlubokými lesy, které v souvislých pásech míří až k hranici česko-rakouské. Nad touto scenérií se majestátně tyčí vrch Javořice (837m). Tato místa, se díky zachovanému životnímu prostředí, stávají vyhledávaným cílem lidí toužících po klidu a odpočinku.
Doslova pár kroků od privátu, je křižovatka turistických cest, které vás pešky či v sedle, dovedou kopcovitou krajinou s krásnými výhledy k nejrůznějším cílům. Jmenujme několik z blízkého okolí:

Mrákotín - v zimě vás určitě přiláká lyžařský vlek se sjezdovkou, v létě cyklotrasa Kostelní Myslová - Mrákotín a koupání v nádherném rybníku Žibřid.

Horní a Dolní Mrzatec - Lesní rybník pod kopcem zříceniny hradu Štamberka, výtečné koupání v panenské přírodě.

Práskolesy - starobylá osada s památnou lípou (stáří asi 700 let). Nalezneme zde rovněž dobře zachované původní středověké dvorce.

Javořice - Nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny (837m), na vrcholu je postaven vysílač. Možnost výstupu pěšky značenými turistickými trasami i výjezdu na kole. V zimě vás potěší upravené běžkařské stezky.

Míchova skála - Seskupení skalisek, z jejichž vrcholu je fascinující výhled do kraje. Míchova skála se nachází několik minut chůze od vrcholu Javořice.

Velký a Malý Pařezitý rybník - Velký pařezitý rybník byl založen roku 1505 jako zdroj pitné vody pro město Telč. Ještě před několika lety byl takto využíván. Nyní je zde přírodní rezervace.

 

 Kontakt

 Ubytování

 Kam za kulturou ?

 Kam za přírodou ?

 Ceník

 Fotogalerie

 Další informace