Kam za kulturou?

 

 

Home

 Kde nás najdete ?

Vesnička Dobrá Voda je výchozím bodem pro spoustu kulturních památek a významných sídel. Jmenujme alespoň několik z blízkého okolí:

Telč - Starobylé město, původně vodní pevnost, roku 1992 zapsána do světového kulturního dědictví (UNESCO). Návštěvník si může vybrat mezi návštěvou státního zámku, Muzea Vysočiny, Galerie Jana Zrzavého, věží sv. Ducha nebo procházkou po náměstí se zachovanými renesančními domy a pak usednout v jedné z mnoha restaurací či kaváren. Telč je místem každoročního konání významných kulturně společenských akcí. Mezidalší zajímavosti patří v letní sezóně projížďky na lodičkách na jednom z telčských rybníků.

Práskolesy - starobylá osada s památnou lípou (stáří asi 700 let). Nalezneme zde rovněž dobře zachované původní středověké dvorce.

Mrákotín - kamenický městys, pochází odsud žulový monolit na nádvoří Pražského hradu.

Hrad Roštejn - gotický hrad, lovecké sídlo ukryté v hlubokých lesích. Možnost prohlídky s průvodcem, občerstvení, výstup na věž. Každoročně zde probíhá hudební festival JAZZ NA HRADĚ.

Jihlava - krajské město, nalezneme zde četné galerie, Muzeum Vysočiny, Hornické muzeum, ZOO, vodní park, hudební kluby, Horácké divadlo.

Dačice - Nejbližší město hradeckého okresu, nalezneme zde např. zámek s muzeem.

 Kontakt

 Ubytování

 Kam za kulturou ?

 Kam za přírodou ?

 Ceník

 Fotogalerie

 Další informace